23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kaymakamımız Sayın Hamza İnam, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış yıldönümü vesileyle Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği özel bir gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.
Kutlama Programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk koyması, ardından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere Bayrak çekilmesiyle başladı.
Ardından Almus Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene geçildi. Törene Kaymakamımız Sayın Hamza İnam, Belediye Başkanı Bekir ÖZER, İlçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakamımız Sayın Hamza İnam ve İlçe Belediye Başkanı Bekir ÖZER öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Kaymakam İNAM günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler ve kompozisyon okundu. Atatürk ilkokulu öğrencilerinin hazırladıkları Müzik dinletisi ve folklor gösterisi gerçekleştirildi. Program sonunda İlçe merkezinde bulunun okullarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.